מתחייבים לשפר כל הצעה !             מעוניינים להתחיל לחסוך? חייגו עכשיו: 03-6096977

בדיקת משכנתא – איך בודקים איזו משכנתא הכי משתלמת עבור המשפחה?

בדיקת משכנתא היא תהליך ארוך שמחייב תכנון פיננסי יסודי. משכנתא היא ככל הנראה ההלוואה המרכזית שתיקחו בחיים, לכן עליכם להשקיע את מלוא המשאבים כדי לבחור אותה בצורה נכונה.

הבעיה היא שההיצע הגדול של האפשרויות לא מקל ולפעמים גורם יותר נזק מתועלת. בנוסף, לכל משפחה יש צרכים אחרים ולכן משכנתא שמשתלמת עבור אדם מסוים תגרום עוגמת נפש לאדם אחר.

טיפים לבחירת משכנתא אטרקטיבית

הדרך הנכונה לבדוק איזו משכנתא בכל זאת הכי אטרקטיבית עבור המשפחה היא להקפיד על מספר כללי מפתח. בשלב הראשון, כדאי להעריך את העלות הכוללת של הדירה. יש לזכור שההוצאות לא מסתכמות במחיר הנקוב בחוזה, אלא יהיו גבוהות יותר. בין ההוצאות הנוספות עליכם לקחת בחשבון מס רכישה ושבח, היטל השבחה, שכר טרחת עורך דין ולעיתים גם דמי תיווך ועלויות שיפוץ. מומלץ להשתמש במחשבון משכנתא ולהתייעץ עם אנשי מקצוע אובייקטיביים.

בשלב השני, תצטרכו לתכנן את התקציב עצמו ולשמור על החזרים חודשיים בגובה של עד שליש מההכנסה הפנויה (המשכורת אחרי הפחתת תשלומי מיסים, החזרי הלוואות אחרות וכן הלאה). נסו לקצר את תקופת המשכנתא וזכרו שתמיד כלכלי יותר להקטין את אחוז המימון.

מה משפיע על ההחזר החודשי?

אין דרך לתכנן משכנתא בלי להיכנס לעובי הקורה ולבדוק את שיטות ההחזר. בישראל יש כמה שיטות להחזר ההלוואה ולכל אחת מאפיינים שונים. בכל המסלולים ניתן למשל לקחת הלוואה בשיטת שפיצר, אך בחלקם תוכלו גם להשתמש בשיטת קרן שווה או בלון ("בוליט").

בחרו תמהיל משכנתא שמשרת אתכם בטווח הקצר והארוך. נסו לפזר סיכונים ולשמור על גמישות בביצוע שינויים. הגבילו את תמהיל ההלוואות בריבית משתנה לפי הנחיות בנק ישראל, אך אל תתביישו להתמקח עם נציגי הבנק כדי להשיג תנאים טובים יותר על הריבית.

מיקוח נכון מול הבנקים יגרום הורדת התשלום החודשי ו/ או התקופה של המשכנתא וע"י כך ויצירת חיסכון בהחזר הכולל של בין כ 40,000 ש"ח – 120,000 ש"ח בממוצע של המשכנתא.

יש לכם שאלות נוספות?   צרו קשר עם נציגי חברת YouSave ותוכלו לקבל שירותי ייעוץ וליווי משכנתא יעילים.