מתחייבים לשפר כל הצעה !             מעוניינים להתחיל לחסוך? חייגו עכשיו: 03-6096977

מתי כדאי למחזר משכנתא?

רבים שואלים את עצמם מה זה מיחזור משכנתא וכיצד ניתן להיעזר בה על מנת לחסוך בהוצאות החודשיות. ראשית, יש לציין שמטרת המחזור היא בראש ובראשונה לענות על הצרכים הדינאמיים והמשתנים של המשפחה. לאורך החיים מתרחשים המון שינויים שדורשים היערכות פיננסית מתאימה. כמו כן, הצורך בהיערכות מן הסוג הזה נובע משינויים במשק כמו ירידת ריבית או עליית מדד המחירים לצרכן.

שנית, בעלי משכנתאות יכולים לבחור באיזה פרמטרים לבצע התאמות ושינויים. הם יכולים לשנות את הרכב מסלולי ההלוואה, את תנאי ההלוואה לרבות מועד שינוי הריבית ושיטת ההחזר, את אורך תקופת ההלוואה ואת גובה המשכנתא. המטרה הסופית היא לתכנן מחדש את המשכנתא הממוחזרת וכך להתאים אותה לצרכים החדשים.

הנחיות בנק ישראל קובעות שאתם יכולים להישאר עם שיעור רכיב הריבית המשתנה לפי המשכנתא המקורית, או להפחיתו. מלבד הגבלת תמהיל ההלוואות בריבית משתנה, רצוי לקחת בחשבון אפשרויות לפיזור סיכונים, גמישות בביצוע שינויים נוספים בעתיד ואת סיכום התשלומים החודשיים לקביעת העלות הכוללת של המשכנתא.

מתי כדאי למחזר משכנתא?

בתחום של מחזור משכנתא מחירים נקבעים לפי תנאי ההלוואה הנוכחיים והתנאים בהסכם המקורי מול הבנק. כך למשל יש להביא בחשבון עמלת פירעון מוקדם, עמלה תפעולית, עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלת היוון, עמלת מדד ממוצע ועמלת הלוואות מט"ח. לא בכל פעם שבוחרים למחזר משכנתא נדרשים לשלם את כל העמלות, אך חשוב לבדוק את הנושא.

גם עניין הזכאות משפיע על מחיר המחזור ועל אטרקטיביות הפעולה. בתהליכי מחזור משכנתא זכאות היא פונקציה של סוג המסלול. בעוד בחלק מהמסלולים יש אפשרות לפרעון מוקדם ללא עמלות למעט עמלה תפעולית, במסלולים אחרים תצטרכו לחכות לנקודות זמן מסוימות. את הנושא של מיחזור משכנתא זכאות ומחירים אפשר לבדוק מול הבנקים כדי לבחור את התמהיל הנכון עבור המשפחה.

מבולבלים בגלל האפשרויות השונות למחזור משכנתאות? צרו קשר עוד היום עם המומחים של YouSave ותאמו פגישת היכרות ללא התחייבות. אנו נעזור לכם למצוא מסלול אטרקטיבי למחזור של המשכנתא ולחיסכון ניכר בהוצאות החודשיות.