מתחייבים לשפר כל הצעה !             מעוניינים להתחיל לחסוך? חייגו עכשיו: 03-6096977

ביטוח חיים למשכנתא

לאחר שעשיתם את הצעד הגדול והחלטתם לרכוש בית, עליכם ללמוד כיצד להגן עליו בצורה מיטבית. בתהליך קבלת המשכנתא על ביתכם החדש יש מספר קריטריונים שעליכם לקחת בחשבון, ביניהם בחירת הבנק, גובה הסכום ותקופת ההלוואה, אולם אחד ההיבטים החשובים ביותר בבחירת המשכנתא הוא ביטוח משכנתא. גם בתחום זה חשוב לעשות לפעול בשיקול דעת ולעשות בחירה חכמה ונכונה.

מדריך לביטוח משכנתא
על מנת לקבל את המשכנתא מהבנק עליכם לדאוג תחילה לשני ביטוחים: ביטוח החיים וביטוח המבנה. לפני שיוצאים לדרך, חשוב להכיר את היטב את שני הסוגים ולהבטיח שתעשו את הבחירות הנכונות.
ביטוח חיים למשכנתא הוא תנאי חובה בלקיחת משכנתא, אמנם חשוב לדעת שאין הכרח לבטח דרך הבנק. הסיבה בגללה מחייבים הבנקים את הלקוח ברכישת ביטוח החיים, היא החשש ממקרה שבו הלווה ילך לעולמו ולא יהיה מי שיוכל לשלם את החוב אחרי לכתו, במיוחד אם השארים לא יכולים לשאת בעלויות.
במקרה בו הלווה נפטר חלילה, חברת הביטוח משלמת את החוב וכך הן הבנקים והן יורשי הלווים מוגנים מפני מקרה של אי פירעון החוב. במקרה כזה חברת הביטוח תשלם את הסכום שעדיין לא שולם.

ביטוח המבנה הוא המרכיב השני בפוליסת ביטוח המשכנתא, ומטרתו היא להבטיח שאתם מוגנים גם במקרה שנגרם נזק לנכס שלכם. הביטוח כולל כיסוי במקרים רבים, בניהם רעידות אדמה, נזקי צנרת ונזקי אש.
חשוב להבין שהסכם ביטוח המבנה הוא שמאפשר את הפיצוי במקרים כאלה, בתשלום יתרת ההלוואה לבנק ובמקרים מסוימים אף בתשלומי הפיצויים שיסייעו לכם להשיב את הנכס למצבו הקודם. לכן חשוב להתאים במיוחד את פרימיית ביטוח המבנה לכל מבוטח על פי מאפייני הנכס.

עלות הפרמיה לביטוח משכנתא
אחד ההיבטים החשובים ביותר בבחירת ביטוח החיים הוא הבנה של חישוב עלות הפרימייה. על אף ההבדל בין ביטוח חיים לביטוח המבנה, אופן החישוב מבוסס על אותם העקרונות, שמבטיחים הבנה פרטנית של מצבו של רוכש ביטוח החיים ומצב הנכס המוגן בביטוח מבנה.
בביטוח החיים יילקחו בחשבון סכום ההלוואה, גיל המבוטח, מחלות קודמות, הזמן הנותר לכיסוי המשכנתא – הסכום שחברת הביטוח תשלם יקטן בהדרגה בהתאם להתקדמות בהחזר ההלוואה – ועוד. בביטוח המבנה ישוקללו מאפיינים כמו שווי הנכס, גילו ומיקומו.

עוד שיקול חשוב בבחירת העלות הוא שמחירי הפוליסה המוצעים בחברות ביטוח חיצוניות הם זולים באופן משמעותי מהמחירים המוצעים בסוכנויות הבנקים.
 קבוצת יוסייב השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית ומשתלמת.